От: Н. В. Гогол
//= $labelData ?>Мнозина вече са чели тази книга. И то - неведнъж. За други срещата с Чичиков, Манилов, Собакевич, Ноздрев, Коробочка и Плюшкин ще бъде първа и със сигурност - незабравима.
Мнозина вече са чели тази книга. И то - неведнъж. За други срещата с Чичиков, Манилов, Собакевич, Ноздрев, Коробочка и Плюшкин ще бъде първа и със сигурност - незабравима. Такава, каквато тя е вече близо двеста години за хора от целия свят.
Ала днешният и прочит има едно особено качество, което наблюдателният читател няма как да пропусне. Това е нейната поразителна актуалност. Истории като тази с "мъртвите души" и герои като описаните са и днес навсякъде край нас. И те за пореден път ни убеждават, че голяма е тази литература, която живее не само на хартия, а продължава паралелното си съществуване и в реалния живот, от който се е зародила.
| ISBN | 9789542984740 |
|---|---|
| Цветност | черно/бяла |
| Издател | Хеликон |
| Корица | мека |
| Брой страници | 336 |
| Дата на издаване | 2019 г. |
| Език | български |