5G, клетъчни телефони, wi-fi, електромагнитни полета - какво се крие зад тези технологии, според Джоузеф Меркола
В продължение на десетилетия в средата на двадесети век тютюнопушенето беше нещо обичайно. Хората пушеха у дома, на работа, в университетите, докато се хранеха в ресторантите, докато шофираха колите си или летяха на самолети. Кутията цигари беше гордо поставена в джоба на мъжката риза или лежеше закътана в дамската чанта.
Бързо да се придвижим в настоящето. Пушенето е забранено почти на всички обществени места и употребата на тютюневи изделия е силно намаляла. Но цигарите бяха такова средоточие на всекидневния живот и културата на общностите навсякъде по света, че беше трудно да си представим нещата да стоят по друг начин.
Знаем, че тютюневата промишленост е научила за ужасните вреди за здравето, нанасяни от тютюнопушенето, през 1950-те, но е крила трупащите се доказателства от обществеността, на която разчитала да купува нейните продукти. В продължение на десетилетия обществеността е безсрамно лъгана, че цигарите са безопасни.
И това остава така до момента, когато няколко смелчаци изнасят скритите изследвания и манипулативните тактики на индустрията на бял свят, така че нашето правителство започна да предприема стъпки за намаляване на зависимостта от тютюневите продукти. Но животът на стотици милиони по целия свят бе преждевременно погубен в годините на промени.
Обърнахме календара на двадесет и първи век, нещо започна да измества всички тези кутии с цигари в джобчето на ризата и в дамските чанти: клетъчните телефони.
Тъжното е, че пушенето и клетъчните телефони имат много общо и това не е само популярността им. Те също така споделят факта, че са изключително голяма заплаха за индивидуалното и общественото здраве.
И нашето правителство изглежда безкрайно охотно, дори изпълнено с плам, да допусне технологичните компании да правят каквото си искат – включително да изхарчат купища пари да разубедят законодателите да прокарат закони, които ще регулират индустрията, а това ще направи все по-трудно и по-трудно да се разбере какви са опасностите и как да ги избегнем.